Stomatologia rodzinna, Ortodoncja
Chirurgia, Implantologia, Tomografia 3d

Projekt "i wiem, że sobie poradzę"

Zakończył się projekt Fundacji PZU realizowany przez Szkołę Podstawową Ośrodka Szkolno – Wychowawczego "I wiem, że sobie poradzę". Wzięły w nim udział dzieci z Ośrodka Szkolono-Wychowawczego ze Wschowy .

Dzięki współpracy z naszą Przychodnią dzieci zapoznały się z pracą stomatologów oraz higienistek stomatologicznych. Dowiedziały się, jak przebiegają zabiegi profilaktyczne oraz jak wygląda profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej. Zapoznały się z narzędziami, które używa się podczas wizyt stomatologicznych, między innymi, do czego służy lusterko czy zgłębnik. Miały możliwość zobaczyć jak przebiega zabieg lakowania czy lakierowania zęba. Oglądały swoje zęby za pomocą kamery wewnątrzustnej - co bardzo im się podobało. Zobaczyły również jak wygląda pracownia oraz sprzęt do wykonywania zdjęć rentgenowskich.

Dzieci brały czynny udział w przygotowanej specjalnie dla nich prezentacji prowadzonej przez higienistki, z której dowiedziały się: co to są zęby, do czego służą, jak o nie dbać, itp. Na zachętę dzieci otrzymały po szczoteczce i próbce pasty do mycia zębów oraz przygotowaną specjalnie dla nich ulotkę. Dzieci chętnie uczestniczyły w naszych spotkaniach, dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy przybliżyć im informacje z zakresu stomatologii.

   

           

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes